Als trotse moeder komt er een keer een moment waarop je goed moet nadenken over het organiseren van een kinderfeestje. Vaak vanaf een jaar of 6 is het namelijk de bedoeling om samen met je zoon of dochter en wat vriendjes en vriendinnetjes wat leuks te gaan doen ter ere van de verjaardag. Omdat we toch merken dat veel ouders het lastig vinden om iets leuks en vooral ook origineels te bedenken, zijn wij er om je te helpen! Bij Elke blogt hebben we namelijk allerlei leuke tips en ideeën voor het organiseren van het kinderfeestje van jouw zoon of dochter.
Wat vinden de kids leuk?
Tegenwoordig doen we alles online. Hoe handig is het dan om je kinderen te vragen wat ze leuk vinden, zodat je op basis daarvan daadwerkelijk aan de slag kunt met het bedenken van iets leuks. Zo kun je bijvoorbeeld online wat inspiratie voor je volgende kinderfeestje opdoen via het platform van kinderfeestje.nl, waarbij je gemakkelijk kunt filteren op basis van thema, locatie en ook budget. Vergeet namelijk niet dat niet iedere ouder het even breed heeft en het dus heel goed kan zijn dat ze genoodzaakt zijn om iets thuis te organiseren. Niets mis mee, maar in dat geval kan het dus wel handig zijn om wat tips en inspiratie te hebben zodat het niet alleen voor jezelf, maar ook de kids leuk is.
Kies voor een thema
Om ervoor te zorgen dat het een stuk gemakkelijker wordt om een leuk kinderfeestje te kunnen organiseren, is het verstandig om te kiezen voor een bepaald thema. Het voordeel hiervan is dat je dit in alles terug kunt laten komen. Stel dat je dochter kiest voor een thema rondom princessen, dan kun je kiezen voor een bijvoorbeeld versiering met prinsessen, maar ook kun je je dochter een mooie jurk laten dragen op de dag zelf. Voor jongens geldt dit natuurlijk ook in het geval je kiest voor een thema dat te maken heeft met auto’s of superhelden.
Wat wil je allemaal doen?
Je kunt ervoor kiezen om de kids mee te nemen naar een speeltuin, maar hoe leuk is het om bijvoorbeeld allemaal activiteiten te gaan doen zodat ze ook echt bezig zijn met elkaar in plaats van alleen maar rond te rennen in een grote speeltuin? Zo kun je bijvoorbeeld een speurtocht houden in de tuin, maar kun je ook kiezen voor allemaal oude Hollandse spellen zoals koekhappen. Door van tevoren na te denken over de dingen die je graag zou willen doen, wordt het een stuk makkelijker om iets te organiseren.
Eten en drinken
Bij een kinderfeestje hoort natuurlijk ook wat eten en drinken. Vooral wanneer je het thuis houdt is het dus handig om hier over na te denken. Ons advies is om te werken met bijvoorbeeld pakjes drinken en wat kleine zakjes chips. Zo heeft iedereen iets voor zichzelf en kan er ook geen discussie ontstaan. Mocht je er nu ook voor kiezen om ze allemaal te laten eten, dan is het wel verstandig om de ouders even te vragen of er nog speciale wensen zijn.
