Pasen komt eraan en dat betekent tijd voor vrolijke decoratie in huis. Gelukkig hoef je daar echt niet veel geld voor neer te leggen. In deze blog laat ik je zien hoe je met simpele materialen budget decoratie voor Pasen maakt.

Inhoud:
Zelf paasdecoratie maken
Pasen staat voor nieuw leven. Overal zie je kuikentjes, bloemen, eitjes en bolletjes. Hoe je het ook viert, een leuke budget DIY is nooit weg natuurlijk. Deze simpele creaties kan echt iedereen maken. Alle decoraties zijn onder de tien euro en daarom niet alleen leuk om te doen maar ook nog eens fijn voor de portemonnee.
Leestip: 12 x inspiraties voor de Paasbrunch
1. Paasplankje als budget decoratie
Bijna iedereen heeft wel ergens zo’n plankje liggen. Heb je er geen? Dan kun je ook prima een stukje steigerhout gebruiken of even een rondje lopen door de kringloopwinkel. Voor een paar euro scoor je al een leuke eyecatcher voor op tafel.
Nodig:
- Een aantal lege eierschalen (ik heb mijn familie opgedragen om heel voorzichtig het eitje te eten zonder het kapot te maken)
- Een beetje mos
- Een paar kleine bloemetjes in bol (wil je nou heel budgetproof doen dan kun je ze vast stiekem bij de buurman uit de tuin spitten :p)
- Een plankje om het allemaal op te doen
- Een lijmpistool
- Potgrond
- Extra: ik kocht nog wat kleine kwarteleitjes bij de Action voor een klein prijsje.

Zo moet het:
- Het is het handigst om de lege eieren eerst op het houten plankje te lijmen. Zo blijven ze stevig staan en kun je ze makkelijk vullen zonder dat ze breken.
- Vul de eitjes met een laagje zand en zet er een bolletje in.
- Leg rondom de eitjes wat mos voor een natuurlijke uitstraling.
- Decoreer het geheel tot slot met een paar kleine eitjes en klaar is Kees! 🐣

2. DIY Paaskrans
Een mooie paaskrans aan de deur of op tafel is toch echt een must-have voor Pasen. Voor minder dan een tientje maakte ik er zelf eentje voor op mijn tafel. In mijn blog over een paaskrans maken deel ik nog meer tips en inspiratie om zelf dit soort budget decoratie te maken.
Nodig:
- Een strokrans. Ik kocht er eentje bij de Action voor nog geen euro.
- Mos. Bij de plaatselijke bloemist kocht ik een plaat voor €2,-.
- Lijmpistool.
- Binddraad voor planten. Is ook bij de Action te koop.
- Decoratie als kwarteleitjes, veertjes, kleine kuikentjes of wat je zelf ook maar mooi vindt.

Zo moet het:
- Bind het mos met binddraad stevig vast op de krans. Draai het draad steeds rond, zodat je het mos goed vastzet. Zorg dat je geen stro meer ziet.
- Decoreer daarna de krans met paasversiering. Denk bijvoorbeeld aan kleine (nep)paaseitjes, veertjes, een klein nestje met eitjes, droogbloemen, een houten paasfiguurtje. Zo maak je de krans helemaal naar jouw eigen smaak.

3. Ei-kaarsen
Maak zelf leuke budget decoratie door kaarsen te maken in lege eierschalen. Deze DIY-activiteit is goedkoop, makkelijk en staat geweldig op je paastafel. Lees hier meer over het maken van ei-kaarsen.
Nodig:
- oude kaarsrestjes of waxinelichtjes
- eieren
- lontjes
- een smeltpannetje
- een wasknijper of stokje
- gewone keukenmaterialen zoals een pan en lepeltje
Zo moet het
- Laat de eieren leeg lopen en spoel de eierschaal om.
- Smelt de kaarsenwas au bain-marie.
- Zet het lontje vast in de schaal met behulp van een wasknijper of een beetje gestolde was.
- Giet de gesmolten was voorzichtig in de eierschaal.
- Laat het stollen en verwijder eventueel de schaal, of laat ‘m erin zitten als je dat mooier vindt.

4. Kaarsen decoreren met servetten
Inleiding
Wil je simpele kaarsen net wat specialer maken? Met een mooi servet geef je een gewone kaars in een paar minuten een totaal andere uitstraling. Het is makkelijk om te doen, kost bijna niets en het resultaat is verrassend mooi. Perfect voor Pasen, een feestje of gewoon om je huis wat extra sfeer te geven. Voor een uitgebreide uitleg verwijs ik je naar het artikel over zelf kaarsen decoreren met servetten.
Nodig:
– Witte of lichte kaars
– Servet met een leuke print
– Schaar
– Strijkijzer
Zo moet het:
Knip een stukje van het servet uit dat je wilt gebruiken. Haal de witte onderlaag van het servet eraf, zodat je alleen het dunne laagje met de print overhoudt. Leg dit voorzichtig op de kaars.
Leg de uitgeknipte servet op de kaars en leg er strak overheen het bakpapier. Ga nu langzaam met een strijkijzer over het bakpapier totdat het kaarsvet smelt. Doe op deze manier de hele kaars. Laat de kaars even afkoelen en klaar is je zelf versierde kaars.


Mijn blog heeft een beveiligd https-adres, zoals je aan het groene slotje / bolletje in de adresbalk kan zien. Dit betekent dat mijn website veilig is om te bezoeken. Elkeblogt staat ingeschreven bij het KVK: 69310750. Denk jij dat ik niet juist met jouw privacygegevens om ga dan heb je het recht een klacht in te dienen bij de Autoriteit Persoonsgegevens.
Dit is echt leuk gedaan zeg 😀 Ik vind het zo’n grappig idee.
Aah dankjewel 🙂