Of ik nou onder een steen leef of dat de mensen in Drenthe het expres stilhouden, ik weet het niet. Maar de Daoler Tuun is echt zo’n verborgen parel waar veel meer mensen van mogen weten. Wij brachten er een middag door en wat een ontdekking was het! Je kunt er wandelen, picknicken én spelen. Vooral de waterspeeltuin viel hier in de smaak. Mijn kinderen hadden urenlang plezier met water, zand en houten speeltoestellen. Een plek vol rust, ruimte en gezelligheid. Wat mij betreft een echt pareltje in Drenthe.
Wat is de Daoler Tuun?
Aan de rand van het dorpje Dalen in Drenthe vind je een prachtig stukje natuur van zo’n 3,5 hectare. Deze locatie is helemaal ingericht als park om te wandelen, sporten en spelen. Bij aankomst viel me gelijk op hoe goed onderhouden de Daoler Tuun is. Alle paden zijn netjes, het gras is gemaid, de struiken zijn keurig op dezelfde hoogte gemaaid en er is geen snippertje afval te vinden.
Bij het rondlopen was er van alles te zien en doen. Je kun slingeren aan het touw in de boom, er is een ooievaarsnest en een bijenstal. Je merkt dat alles is ingericht op educatie en recreatie.

Heerlijke speelplek!
Je begrijpt vast wel dat mijn kinderen één duidelijk doel hadden tijdens dit uitje: de waterspeeltuin! En ik geef ze geen ongelijk, want wat een heerlijke plek is dit om te spelen. Wat me direct opviel, was hoe rustig het er was. De waterspeeltuin is slim ingericht met allerlei leuke elementen. Zo is er een rij stapstenen waar kinderen (en ja, ook volwassenen die zich even kind willen voelen) overheen kunnen balanceren. Rondom ligt prachtig wit zand waar de kinderen in kunnen graven, bouwen en rollen.
Bij de waterpomp kunnen kinderen zelf aan de slag om het water in beweging te krijgen. Ook is er een robuust speeltoestel waar volop geklommen, gegleden en gefantaseerd wordt. Het is een fijne, overzichtelijke plek waar kinderen vrij kunnen spelen en ouders ontspannen kunnen toekijken, of natuurlijk meedoen.



Lees ook over deze 10 andere leuke waterspeeltuinen in Drenthe
Goed om te weten:
- Muggen & schaduw: Er waren opvallend veel muggen en weinig schaduwplekken. Zorg dus dat je goed voorbereid bent met muggenspray en eventueel een hoed of parasol.
- Paden: De paden zijn redelijk goed begaanbaar en bestaan voornamelijk uit kiezels. Een buggy of kinderwagen met stevige wielen is aan te raden.
- Toiletten: Tijdens ons bezoek heb ik geen toiletten gezien. Online kon ik er ook geen informatie over vinden, dus houd daar rekening mee.
- Parkeren: Parkeren kan gratis langs de kant van de weg. Er is voldoende ruimte.
- Adres: Reindersdijk 14-10, 7751 SJ Dalen
Check ook even deze 50+ uitjes in Drenthe in mijn eigen google maps kaart!

Mijn blog heeft een beveiligd https-adres, zoals je aan het groene slotje / bolletje in de adresbalk kan zien. Dit betekent dat mijn website veilig is om te bezoeken. Elkeblogt staat ingeschreven bij het KVK: 69310750. Denk jij dat ik niet juist met jouw privacygegevens om ga dan heb je het recht een klacht in te dienen bij de Autoriteit Persoonsgegevens.